Tor Słomczyn

20.06

Lista zgłoszeń zamknięta

INFO

Już w najbliższą sobotę spotkamy się na torze w Słomczynie aby się trochę pościgać. Ale nie będzie to „zwykła” impreza… Jeszcze na początku 2020 roku uzgodniliśmy z Rallysprint Challenge (RSCH) rozegranie dwóch wspólnych rund w obecnym sezonie, pierwszą właśnie w Słomczynie. Więcej aut, większa konkurencja, większa satysfakcja. Przymusowy przestój też zrobił swoje i suma sumarum na Słomczynie chciało wystartować ponad 170 kierowców. Zespół RSCH i my mamy duże doświadczenie w organizacji tego typu imprez ale nie aż takie żeby tyle aut pojechało w imprezie na tym torze:) Po długich dyskusjach stanęło na +/- 130 załogach. Jak będzie, to zobaczymy ale mamy nadzieję, że z Waszą pomocą wszystko pójdzie sprawnie.

Ponieważ mamy sporo nowych zawodników i Gości którzy u nas nie startowali przesyłamy Państwu kompendium wiedzy jak będzie wyglądała najbliższa impreza, czego się można spodziewać i właściwie co robić po kolei?

Przed przyjazdem

Sprawdzić harmonogram

W miarę możliwości wydrukować (uzupełnić), podpisać formularz zgłoszeniowy

Zainstalować aplikację Telegram i dołączyć do grupy „IDC/RSCH Słomczyn”. Aplikacji używamy do informowania wszystkich co się aktualnie dzieje, można tam też się o coś podpytać i pospamować z umiarem.

Po przyjeździe

Brama obiektu będzie otwarta już od 6.00

Biuro zawodów, postaramy się zorganizować tak aby zawodnicy IDC i RSCH mieli swoje „okienka”. Oddajemy tam formularz (albo dopiero tu go podpisujemy), regulujemy ewentualne płatności, odbieramy mały numer startowy i chipa. Przypominamy, że za chipy będzie pobierana kaucja zwrotna w wysokości 200zł w gotówce.

BK i kwalifikacje

Pomiędzy godziną 7.00 a 10.00 (harmonogram) trzeba się zgłosić na Badanie Kontrolne i przejechać zapoznanie połączone z kwalifikacjami. Można to zrobić w dowolnej kolejności: najpierw BK a później kwalifikacje lub odwrotnie. Same kwalifikacje to nowość, więc może kilka słów wyjaśnienia. Do tego przejazdu montujemy już chipa. Jedziemy 3 okrążenia toru a najlepszy czas 1 okrążenia posłuży do ustalenia kolejności startu w czasie zawodów. Podpowiedź dla mniej „obytych”: czasem kwalifikacji niczego nie wygramy więc jeżeli będzie o 1-2 sekundę gorszy od naszych możliwości to nic się nie stanie. Będziemy mieli po prostu dalszy numer startowy. Jeżeli podejrzewamy, że ktoś z przodu może nam trochę popsuć to jedno szybkie kółko odpuśćmy trochę przed jego początkiem dając sobie trochę miejsca.

Odprawa

Odprawa przed zawodami będzie skrócona do minimum z naszej strony ale odpowiemy na wszystkie pytania które się pojawią. Po odprawie wszyscy odbiorą właściwe numery startowe w biurze i zaczniemy zabawę.

FAQ

Gdzie się zaczyna i kończy pomiar czasu?

Pomiar jest dokonywany w jednym punkcie, na prostej przy budynkach biurowych (mniej więcej przy MECIE z rysunku).

Mam plastikowy dach i nie mogę zamocować magnetycznego uchwytu do chipa.

Chipa można przymocować do przedniej lub tylnej szyby. Wystarczy przewlec przez „uszy” dwie opaski elektryczne (trytytki, paryżanki) a ich końcówki przylepić taśmą klejącą do szyby (jak najwyżej)

Jedziemy wspólnym autem czy możemy mieć zamontowane dwa chipy?

Nie, na samochodzie może być zamontowany tylko jeden. Drugi trzeba komuś zostawić, nie wolno go przewozić nawet wewnątrz auta.

DO POBRANIA